Outsourcing IT

Consulting i doradztwo

Powszechnie znanym faktem jest to, że tempo rozwoju technologii informatycznych nieustannie rośnie, a rozwój ten następuje w sposób wykładniczy - ponieważ każda nowa technologia przyspiesza pojawienie się kolejnej. Właśnie dlatego branża IT od lat jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki i nauki. Każdego dnia powstają nowe narzędzia, dzięki którym przedsiębiorstwo może uzyskać przewagę nad konkurencją.

W obliczu tak wielkiej ilości produktów i usług IT dedykowanych dla biznesu osoby zarządzające firmą, bardzo często nie są w stanie samodzielnie dokonać wyboru rozwiązania informatycznego odpowiadającego specyficznym potrzebom własnego przedsiębiorstwa oraz rynku. Również pracownicy działu IT pochłonięci rozwiązywaniem problemów oraz bieżącymi czynnościami administracyjnymi mają problem z płynnym poruszaniem się w zalewie nowości technologicznych i utrzymywaniem najwyższego poziomu wiedzy.

Dzieje się tak, ponieważ informatykom brak wolego czasu, który mogliby poświęcić na naukę i poszerzanie własnych kompetencji oraz z powodu niechęci firm do wysyłania informatyków na długotrwałe i kosztowne specjalistyczne szkolenia. Dlatego też, aby zapewnić firmie konkurencyjność oraz stabilną pozycję na swoich rynkach kadra zarządzająca coraz częściej korzysta z usług profesjonalnych doradców, którzy wspomagają ich w podejmowaniu kluczowych decyzji w sferze rozwiązań IT.

Kiedy warto skorzystać z usług doradcy?

 

 • przed zakupem lub instalacją nowego sprzętu,
 • przed wdrożeniem nowych rozwiązań systemowych,
 • przed dokonaniem istotnych zmian w infrastrukturze informatycznej,
 • aby wyznaczyć kierunek rozwoju działu IT w firmie,
 • aby dowiedzieć się o nowych trendach i kierunkach rozwoju globalnych technologii informatycznych.

Usługa konsultingu IT w Exanet umożliwia szybkie i efektywne doradztwo w zakresie wyboru optymalnego rozwiązania biznesowego dopasowanego do realnych potrzeb klienta. Oferujemy globalne spojrzenie na organizację uwzględniające możliwe kierunki rozwoju firmy oraz realizację celów strategicznych przy wykorzystaniu technologii informatycznych. Poprzez dostarczenie wysokiej jakości usług w krótkim czasie, wpływamy na podniesienie konkurencyjności biznesu klienta, wzrost realnych korzyści finansowych i obniżenie kosztów w całościowym kontekście przedsięwzięcia.

Dysponujemy grupą wysokiej klasy specjalistów posiadających zróżnicowaną wiedzę na temat najnowocześniejszych technologii informatycznych, potwierdzoną branżowymi certyfikatami.

Nasi konsultanci służą klientom doświadczeniem, umiejętnościami i doradztwem w zakresie:

 

 • sprzętu sieciowego i sieci teleinformatycznych,
 • systemów serwerowych,
 • systemów kopii zapasowych i pamięci masowych,
 • oprogramowania biurowego i specjalistycznego,
 • bezpieczeństwa IT,
 • analizy i optymalizacji procesów biznesowych.
 • sprzętu komputerowego i peryferii

 

Exanet używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Zgadzam się Nie zgadzam się