Bezpieczeństwo infrastruktury serwerowej

Infrastruktura serwerowa w firmie wymaga zabezpieczeń, które pozwalają na identyfikację i eliminowanie zagrożeń takich jak spam, malware, wirusy, trojany, phishing, ataki na sieć, kradzież danych.

Exanet z Poznania rekomenduje działania podnoszące poziom bezpieczeństwa, które obejmują infrastrukturę informatyczną całościowo. U naszych Klientów wdrażamy sprawdzone produkty i rozwiązania.

 •   System antywirusowy (ESET).
 •   System dystrybucji aktualizacji (WSUS).

ESET dla ochrony infrastruktury IT

Exanet wybiera rozwiązania ESET

Zależy nam na tym, by promować skuteczne rozwiązania podnoszące poziom bezpieczeństwa i zwiększające komfort zarządzania infrastrukturą IT w organizacjach. Rozwiązania muszą być w stanie wykrywać zaawansowane zagrożenia, blokować ataki bezplikowe oraz ataki targetowane, chronić przed naruszeniem danych.

Wybraliśmy ESET, ponieważ posiada silną pozycję na rynku międzynarodowym, łączy wysoką skuteczność ochrony z niezauważalnym wpływem na pracę stacji roboczych, korzysta z uczenia maszynowego oraz zaawansowanej technologii wykrywania zagrożeń, gwarantuje wysoką jakość obsługi oraz wsparcie w 38 językach.

ESET partner Exanet

Wykorzystujemy rozwiązania sprawdzone przez nas w praktyce

Gdy dobieramy rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo IT pod konkretną infrastrukturę informatyczną Klienta, korzystamy z rozwiązań, które inżynierowie Exanet przetestowali i mogą w pełni rekomendować.

 •   ESET Endpoint Security – kompleksowa ochrona antywirusowa, ochrona przed botnetami, firewall, antyphishing, kontrola dostępu do stron www.
 •   ESET Endpoint Security for Android – nieobciążająca system operacyjny ochrona urządzeń mobilnych zawierająca antywirus, antyphishing oraz ochronę na wypadek kradzieży lub zgubienia urządzenia.
 •   ESET File Security for Microsoft Windows Server – antywirus chroniący dane przechowywane na serwerach plikowych, przed wszystkimi rodzajami zagrożeń.
 •   ESET Mail Security for Microsoft Exchange Server – ochrona poczty e-mail przed spamem i złośliwym oprogramowaniem.

Centralne zarządzanie infrastrukturą ESET – lokalna konsola

Doświadczenie Exanet pokazuje, że bardzo dobrym rozwiązaniem podnoszącym poziom bezpieczeństwa jest wykorzystywanie lokalnej konsoli zdalnego zarządzania ESET (ESET Security Management Center), która posiada wiele zalet.

 •   Zdalna administracja rozwiązaniami ESET.
 •   Bardzo duże możliwości konfiguracji.
 •   Przeprowadzanie aktualizacji bazy wirusów po sieci LAN.
 •   Łatwość zarządzania licencjami.
 •   Spersonalizowane raporty dotyczące stanu bezpieczeństwa urządzeń końcowych (endpoints).
 •   Alerty dotyczące wykrytych zagrożeń dla administratora.
 •   Automatyzacja reagowania na wykryte zagrożenia.
 •   Powiadomienia dotyczące komputerów nie kontaktujących się z konsolą.

Centralne zarządzanie – konsola w chmurze

ESET Cloud Administrator pozwala na sprawne zarządzanie usługami ESET dla firm, które nie mogą spełnić dodatkowych wymagań związanych z infrastrukturą sprzętową w swojej siedzibie.

Obsługa może być realizowana z dowolnego miejsca na świecie przez przeglądarkę internetową. Wdrożenie i konfiguracja nie zajmuje dużo czasu. Propozycja jest opracowana dla firm nie przekraczających liczby 250 komputerów.

Posiadanie aktualnego systemu operacyjnego na urządzeniach końcowych oraz stosowanie ochrony antywirusowej to podstawowe zasady bezpieczeństwa IT

Windows Server Update Services (WSUS)

Dystrybucja poprawek i aktualizacji bezpieczeństwa

WSUS to system dystrybucji poprawek i aktualizacji bezpieczeństwa dla systemu operacyjnego Windows oraz oprogramowania Microsoft wykorzystywanego na urządzeniach końcowych (serwery oraz komputery użytkowników).

Doświadczenie Exanet potwierdza wiele korzyści z posiadania centralnego, zarządzanego przez administratora systemu IT punktu dystrybucji aktualizacji.

exanet poznan WSUS korzysci

Korzystanie ze WSUS ma wiele zalet

 •   Możliwość ustalenia harmonogramu pobrania oraz instalacji poprawek przez administratora.
 •   Możliwość zatwierdzania poprawek, które mają zostać zainstalowane.
 •   Pobieranie aktualizacji z Microsoft na serwer WSUS i dystrybucja po sieci LAN (znacząca redukcja obciążenia łącza internetowego, szczególnie w przypadku dużych firm).
 •   Możliwość przetestowania poprawek i aktualizacji na grupie testowej, zanim zmiany zostaną wprowadzone na wszystkich urządzeniach końcowych.
 •   Możliwość zdalnego zarządzania.
 •   Ochrona przed nieplanowanym upgradem systemu operacyjnego na komputerach użytkowników.

Wzrost komfortu pracy użytkowników dzięki WSUS

Korzystanie ze WSUS w systemie informatycznym firmy przynosi ogromną korzyść w postaci wzrostu komfortu pracy pracowników firmy korzystających z urządzeń końcowych. Możliwość aktywnego zarządzania aktualizacjami przez administratora niweluje utrudnienia związane na przykład z koniecznością restartowania komputerów w ciągu dnia pracy.

Z drugiej strony sposobność by efektywnie kontrolować stan aktualizacji na wykorzystywanych w organizacji komputerach pozwala wziąć odpowiedzialność za ochronę i bezpieczeństwo, którego potrzebują użytkownicy.

exanet poznan serwer WSUS dla firm

Zapraszamy do współpracy z Exanet

 •   Posiadamy ponad 20 lat doświadczenia w projektowaniu, budowie i zarządzaniu infrastrukturą IT w przedsiębiorstwach oraz jednostkach administracji publicznej.
 •   Inżynierowie Exanet nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje oraz uzyskują certyfikaty u dostawców rozwiązań serwerowych oraz sieciowych.
 •   Jesteśmy partnerem Microsoft, Cisco, Dell, Lenovo, HPE, APC. Status partnera potwierdza nasze zaangażowanie w realizację zleceń dla Klientów uwzględniających korzystanie z rozwiązań oferowanych przez wymienionych producentów, jak również obliguje nas do postępowania zgodnie z zasadami best practice zdefiniowanymi przez firmy technologiczne.
 •   W zespole Exanet mamy obszary specjalizacji (serwery, sieci komputerowe), co umożliwia integrację rozwiązań serwerowych i sieciowych.
 •   Oferujemy kompleksową obsługę – oprócz wdrożenia rozwiązań bezpieczeństwa dla serwerów (ESET, WSUS) możemy świadczyć stałą obsługę w zakresie zarządzania całością lub wybranymi fragmentami infrastruktury informatycznej.

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące bezpieczeństwa serwerowego i przedstawimy indywidualnie przygotowane rozwiązania.

tel. 697 118 921, 61 851 2765; e-mail: serwery@exanet.pl

Formularz kontaktowy

Zobacz także

Budowa infrastruktury serwerowej (platforma pod ERP)

Przygotowujemy infrastrukturę serwerową pod platformę ERP. Tworzymy bezpieczne i wydajne rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb firmy.

Wysoka dostępność (HA)

Zapewniamy nieprzerwane działanie usług informatycznych dzięki wdrożeniu rozwiązań High Availability. Bezpieczeństwo i skalowalność. Dobieramy mechanizmy HA do infrastruktury IT Klienta.

Backup i archiwizacja danych

Przygotowujemy dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązania dotyczące backupu i archiwizacji danych. Weryfikujemy i testujemy kopie bezpieczeństwa. Przywracamy dane. Partner Veritas Backup Exec.

Serwery plików i bezpieczeństwo danych

Wdrażamy bezpieczne i stabilne rozwiązania do współdzielenia i przechowywania plików. Przygotowujemy serwery plików dla firm oparte na rozwiązaniach Microsoft.