Systemy informatyczne

Blackberry Enterprise Server

Szybki przepływ informacji między pracownikami był motywacją dla firmy RIM (Research In Motion) do stworzenia systemu dystrybucji poczty przez sieci telefonii komórkowej. Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest swobodna możliwość korzystania z poczty elektronicznej wyłącznie za pomocą smartfona. Jeszcze nie tak dawno technologia ta (tzw. mail push) była rozwiązaniem drogim we wdrożeniu i utrzymaniu, zarezerwowana wyłącznie dla pracowników podejmujących krytyczne dla przedsiębiorstwa decyzje. Obecnie rozwiązania Blackberry stają się standardem także wśród szeregowych pracowników.


Blackberry Enterprise Server jest rozszerzeniem firmowego systemu pocztowego opartego na Microsoft Exchange, Lotus Domino lub Novell Groupwise. Najprostsza architektura systemu wygląda następująco:


Wybrane funkcje systemu Blackberry Enterprise Server:
  • Dystrybucja poczty, kontaktów, zadań i spotkań na smartfony Blackberry za pomocą technologii push (połączenie inicjowane przez operatora telefonii komórkowej),
  • Funkcje bezpieczeństwa, między innymi szyfrowanie danych, ich zdalne usunięcie ze skradzionego smartfona,
  • Ułatwione zarządzanie: możliwość zdalnego „sterowania” smartfonami za pomocą ponad 75 różnych ustawień, w tym zdalna aktualizacja.
Exanet używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Zgadzam się