Microsoft Teams mobile

Nowości w Microsoft Teams

18 czerwca 2021

Jeśli przekroczymy limit 1000 uczestników, spotkanie zmienia się w taki sposób, że jest w stanie zmieścić 10 000 uczestników w trybie view-only. Do końca tego roku, maksymalna liczba uczestników w nadawaniu “view-only” zostanie zwiększona do 20 000.

traffic

Cisco AnyConnect

19 maja 2021

Cisco AnyConnect Secure Mobility Client jest wiodącym rozwiązaniem na rynku produktów VPN. AnyConnect zapewnia nie tylko dostęp VPN przy wykorzystaniu SSL (Secure Sockets Layer) lub IPsec IKEv2, ale również oferuje zaawansowane bezpieczeństwo dzięki wbudowanym modułom.

switches

Cisco FirePOWER

30 kwietnia 2021

FirePOWER 1010 to firewall nowej generacji posiadający formę desktop. Urządzenie oferuje wydajność NGFW na poziomie 650 Mbps. Oprócz firewalla stanowego (stateful firewall) urządzenie posiada wszystkie funkcjonalności zapory sieciowej nowej generacji, co oznacza, że można uruchomić na nim licencje oferowane w ramach Next Generation Firewall przez Cisco: AVC, NGIPS, AMP, URL filtering.

Exanet sending an email message

Multi Factor Authentication

13 kwietnia 2021

Wdrożenie MFA można dostosować do indywidualnych potrzeb firmy. Jeżeli pojawiają się obawy dotyczące procesu wdrożenia oraz adaptacji do nowych warunków przez użytkowników, można rozważyć na początek implementację uwierzytelniania wieloskładnikowego w grupie wybranych współpracowników (kryterium oparte na roli użytkownika w organizacji) lub w zakresie wybranych aplikacji.

typing on a laptop

Dlaczego ataki phishing zdarzają się tak często?

1 kwietnia 2021

Phishing to metoda oszustwa, w której przestępca podszywa się pod inną osobę lub firmę w celu nakłonienia użytkownika do wyjawienia poufnych danych, takich jak np. dane logowania, dane karty kredytowej, numery kont bankowych, ubezpieczeń, pesel. Hakerzy wykorzystują do tego celu specjalnie spreparowane wiadomości e-mail lub przekierowania na fałszywe strony internetowe.

Exanet Microsoft

Lokalizacje danych w chmurze Microsoft 365 w Unii Europejskiej

17 marca 2021

Usługi Microsoft 365 działają przy zachowaniu założenia, że klienci biznesowi preferują, by miejsce przechowywania i przetwarzania danych było położone jak najbliżej lokalizacji firmy. Taka zasada jest stosowana, gdy tylko jest to możliwe. Dane firmy przechowywane są w centrach danych, które są położone najbliżej lokalizacji podanej podczas tworzenia tenanta.

microsoft-logo-exanet_gray

Czym jest Azure Active Directory

5 marca 2021

Azure AD zawiera główne funkcjonalności usługi katalogowej oraz zaawansowaną ochronę tożsamości wraz z możliwością zarządzania dostępem do aplikacji. Jedną z ważnych korzyści związanych z Azure AD jest SSO (single sign-on), czyli dostęp za pomocą jednego zestawu poświadczeń do aplikacji hostowanych w infrastrukturze lokalnej (on-premise), jak również w chmurze.

Exanet Microsoft

Ochrona przed atakami opartymi na tożsamości dzięki Azure Active Directory

18 lutego 2021

Jednym ze sposobów na to, by utrudnić przestępcom zdobycie dostępu do kont użytkowników w organizacji jest zablokowanie możliwości stosowania popularnych haseł do usług lub aplikacji dostępnych w ramach rozwiązań informatycznych w firmie. Azure Active Directory (Azure AD) jest w stanie automatycznie ograniczyć możliwość tworzenia prostych i popularnych haseł przez użytkowników.

traffic

Nowoczesna sieć Cisco SD-WAN

9 lutego 2021

Firma wdrażająca dla siebie SD-WAN, powinna mieć w oddziale dwa tańsze łącza, niezależne od siebie na poziomie dostępowym. System będzie w stanie zapewnić wystarczającą jakość działania, nawet jeśli łącza nie oferują żadnych gwarancji. Co więcej, w przypadku łącza typu LTE (charakteryzującego się zmienną wydajnością w czasie), mechanizmy typu FEC po wykryciu strat w pakietach na łączu są w stanie wysyłać nadmiarowe dane.

laptop at night city Exanet

Trzy sposoby na poprawę cyberbezpieczeństwa w firmie

1 lutego 2021

Cyberbezpieczeństwo to zbiór procesów oraz praktyk używanych w celu zapewnienia ochrony dla sieci komputerowych, urządzeń wchodzących w skład infrastruktury IT w firmie oraz oprogramowania, przed nieautoryzowanym dostępem, atakami lub uszkodzeniami. Często, zamiennie do słowa cyberbezpieczeństwo, korzystamy z określenia bezpieczeństwo technologii informatycznych.