Exanet SecureX dashboard Cisco

Firewall jako podstawa platformy bezpieczeństwa

6 sierpnia 2020

W odpowiedzi na zwiększający się poziom złożoności i trudności dbania o bezpieczeństwo sieci IT, często z zastosowaniem rozwiązań różnych producentów w jednym środowisku, powstała nowa kategoria produktu bezpieczeństwa IT – platforma bezpieczeństwa (security platform), która jest rozwiązaniem integrującym wiele produktów bezpieczeństwa.

Exanet ESET Enjoy Safer Technology

ESET Security Management Center

27 lipca 2020

ESET Security Management Center (ESMC) to aplikacja pozwalająca zarządzać stacjami roboczymi, serwerami lub urządzeniami mobilnymi w zakresie produktów ESET (np. ESET Endpoint Security). Wbudowany system do zarządzania zadaniami w ESET Security Management Center pozwala instalować rozwiązania zabezpieczające firmy ESET na komputerach zdalnych i szybko reagować na nowe problemy i wykrycia.

Exanet Wi-Fi 6 Cisco

Cisco Wi-Fi 6 nowa generacja standardu Wi-Fi

20 lipca 2020

Nowa generacja standardu Wi-Fi, również znana jako 802.11ax, jest ostatnio osiągniętym etapem w trwającym procesie rozwoju technologii bezprzewodowej Wi-Fi. IEEE 802.11ax korzysta w pełni z mocnych stron 802.11ac jednocześnie uzyskując większą wydajność, elastyczność oraz skalowalność, która pozwala istniejącym oraz nowym sieciom komputerowym na zwiększenie prędkości działania oraz przepustowości dla aplikacji nowej generacji.

Exanet welcome to Umbrella

Cisco Umbrella – rozwiązanie bezpieczeństwa IT dla firm

13 lipca 2020

Umbrella blokuje zagrożenia zanim dotrą do użytkownika dzięki temu, że połączenie z niebezpiecznym adresem IP nie zostaje nawiązane. Blokowane są złośliwe strony, adresy IP, aplikacje chmurowe zanim ustanowione zostanie połączenie. Dzięki temu firma minimalizuje szanse na stanie się ofiarą negatywnych zdarzeń związanych z m. in.: phishing, malware, ransomware, botnet, trojan, itd.

Exanet Cisco Webex

Cisco Webex Events

8 lipca 2020

Cisco Events to zestaw narzędzi do komunikacji dla biznesu na chmurowej platformie Webex pozwalający na realizowanie angażujących wydarzeń webowych dla uczestników z organizacji oraz dla zewnętrznej widowni. Rozwiązanie Events pozwala nie tylko na łatwą komunikację, ale również na przeprowadzenie efektywnej promocji wydarzeń oraz śledzenie rezultatów oraz zbieranie feedbacku.

Exanet ESET Business Solutions

Rozwiązania ESET dla firm

3 lipca 2020

Rozwiązania ESET Business Solutions mogą być dostosowywane do konkretnych potrzeb organizacji i wdrażane na różnych platformach (Windows, Mac, Linux, Android). Co warto podkreślić, ESET jest projektowany tak, by nie obciążać infrastruktury. Rozwiązania są przygotowane w taki sposób, by miały jak najmniejszy wpływ na działanie systemów informatycznych i nie wymagały inwestycji w modernizację sprzętu.

Exanet Meraki Try Our Technology

Cloud Networking Cisco Meraki

29 czerwca 2020

Dostęp do danych jest bardzo szybki, osiągalny dla administratora w każdym miejscu i niemal na każdym urządzeniu. Efektywność rozwiązań Cisco Meraki bierze się z wyniesienia wszystkich systemów do monitorowania środowiska sieciowego do chmury (w chmurze są konfigurowane, zapisywane, nadzorowane). Warto podkreślić, że ruch użytkowników nie przechodzi przez chmurę (ruch Klienta odbywa się tylko w sieci LAN i WAN, a do chmury idą tylko konfiguracje sieci). Chmura dotyczy tylko i wyłącznie aspektu zarządzania siecią.

Exanet software update

Wycofanie wsparcia dla starszych wersji Windows oraz Windows Server przez Sage

26 czerwca 2020

W ostatnim czasie pojawiło się potwierdzenie informacji o utrzymaniu wcześniej założonej daty zakończenia wsparcia dla starszych systemów Windows. W dniu 30 czerwca 2020 następuje koniec wsparcia i od tego momentu Sage nie będzie testować, udzielać porad oraz rozwiązywać problemów wynikających z działania aplikacji Sage na starszych systemach operacyjnych oraz silnikach bazodanowych.

Exanet Cisco Meraki

Sieć komputerowa zarządzana z chmury Cisco Meraki

22 czerwca 2020

Praca z Cisco Meraki to przyjemność dla admina sieci, szczególnie na etapie wdrożenia, podczas którego wymagane jest jedynie zapewnienie zasilania dla urządzeń oraz dostępu do Internetu. Wdrożenie w oddalonym oddziale firmy nie wymaga obecności inżyniera odpowiedzialnego za sieć – wystarczy podłączyć zakupione urządzenie do sieci, by konfiguracja została pobrana automatycznie i dalsze prace związane z konfiguracją realizowane były z poziomu chmury.

Exanet Software Update

Zakup oprogramowania dla firmy w bezpieczny sposób

8 czerwca 2020

Oferty znacznie tańszego oprogramowania na aukcjach internetowych lub w ogłoszeniach wzbudzają wątpliwości, które warto omówić. Oferty z podejrzanie niskimi cenami powinny wzbudzić czujność i skłonić do upewnienia się, czy skorzystanie z danego rozwiązania nie będzie rodziło zagrożeń dla biznesu.