Cisco DUO dla firm

Cisco DUO – uwierzytelnianie wieloskładnikowe

22 października 2020

Cisco DUO pozwala na uwierzytelnianie połączeń VPN, co wnosi wartość w kontekście środowiska do pracy zdalnej. Dzięki rozwiązaniu DUO możliwa jest ochrona własnych aplikacji firmy, aplikacji chmurowych oraz aplikacji na serwerach we własnej infrastrukturze.

Exanet Microsoft Teams

Nowe funkcje w Microsoft Teams

13 października 2020

W ostatnim czasie trwały prace związane z optymalizacją aplikacji Teams na Android w zakresie korzystania z sieci o niskiej przepustowości. Udało się uzyskać zmniejszenie opóźnienia synchronizacji wiadomości z jednoczesnym zwiększeniem niezawodności ich dostarczania dzięki usprawnieniom synchronizacji czatu w tle oraz zmianie wzorców dostępu do bazy danych.

blue screen OS problem Exanet

Ochrona firmy przed ransomware

2 października 2020

Ransomware najczęściej przedostaje się do komputerów lub serwerów ofiary poprzez wykorzystanie ataków uwzględniających phishing e-mail lub malvertising (malicious advertising). Jednym z powszechnych sposobów dystrybuowania ransomware są również zestawy exploitów.

traffic

Jak działa VPN dla firmy?

23 września 2020

Rozwiązanie VPN rozszerza sieć firmową za pomocą szyfrowanego połączenia realizowanego przez Internet. Ruch jest szyfrowany i pozostaje prywatny pomiędzy danym urządzeniem oraz siecią, co oznacza, że pracownik firmy może bezpiecznie łączyć się do zasobów firmowych przebywając poza siedzibą organizacji. Możliwość łączenia się z wykorzystaniem VPN jest dostępna również dla urządzeń mobilnych (smartfon lub tablet).

Exanet Microsoft

Ochrona anty-malware w EOP

17 września 2020

Kilka silników skanowania malware pomaga zapewnić ochronę przed znanymi i nieznanymi zagrożeniami. Stosowana technologia uwzględnia wykrywanie heurystyczne dla zapewnienia bezpieczeństwa nawet podczas wczesnych stadiów realizacji ataków malware w Internecie.

Exanet sending an email message

Ochrona firmy przed spam

10 września 2020

O ile niezamawiane wiadomości e-mail dotyczące ofert handlowych głównie generują kłopoty, jeśli chodzi o utrzymanie firmowych skrzynek pocztowych, tak o wiele poważniejszym zagadnieniem jest spam wysyłany jako składowa złośliwych ataków realizowanych w celu przejęcia kontroli nad komputerem użytkownika.

Exanet Microsoft

Exchange Online Protection

4 września 2020

Exchange Online Protection (EOP) zapewnia filtrowanie poczty przychodzącej oraz wychodzącej w zakresie złośliwego oprogramowania (malware) oraz spam. Dzięki temu sieć firmowa chroniona jest przed zagrożeniami przenoszonymi za pomocą wiadomości e-mail.

Exanet Wi-Fi 6 Cisco

Cisco Wi-Fi 6 często zadawane pytania

21 sierpnia 2020

Nowy standard IEEE 802.11ax to ostatnio poczyniony krok w ciągłym rozwoju technologii Wi-Fi. Standard 802.11ax uwzględnia wszystkie silne strony 802.11ac, dodając aspekt elastyczności oraz skalowalności dla nowych oraz istniejących sieci komputerowych w celu umożliwienia efektywnego korzystania z nowych zastosowań oraz aplikacji.

Exanet phishing protection

Ochrona firmy przed atakami phishing

11 sierpnia 2020

Najczęstszym kanałem komunikacji wykorzystywanym do ataków typu phishing jest e-mail. Celem ataków phishing jest kradzież wrażliwych danych, jak na przykład dane logowania lub dane karty kredytowej, albo instalacja złośliwego oprogramowania (malware) w systemie operacyjnym urządzenia użytkownika.

Exanet SecureX dashboard Cisco

Firewall jako podstawa platformy bezpieczeństwa

6 sierpnia 2020

W odpowiedzi na zwiększający się poziom złożoności i trudności dbania o bezpieczeństwo sieci IT, często z zastosowaniem rozwiązań różnych producentów w jednym środowisku, powstała nowa kategoria produktu bezpieczeństwa IT – platforma bezpieczeństwa (security platform), która jest rozwiązaniem integrującym wiele produktów bezpieczeństwa.