Microsoft button

Zakończenie Microsoft Open License

17 stycznia 2022

Z punktu widzenia działu IT w firmie, istotne jest miejsce przechowywania klucza produktu oraz sposób pobrania zakupionego oprogramowania. Witryna volume licensing service center, służąca do tej pory do zarządzania produktami oraz oferująca dostęp do licencji, nie będzie funkcjonowała w zakresie produktów zakupionych w CSP.

traffic

Chmurowe rozwiązania bezpieczeństwa od Cisco dla firm

10 grudnia 2021

Portfolio Cisco Secure jest na ten moment na tyle bogate, że realizuje większość potencjalnych potrzeb definiowanych przez firmy. Oferowane są rozwiązania takie jak: firewalle, monitorowanie sieci, kontrola dostępu, ochrona danych, ochrona komputerów i urządzeń końcowych. Część oferty to rozwiązania chmurowe, działające z chmury lub zarządzane z panelu administratora w chmurze.

Microsoft Teams mobile

Nowe cechy Teams dla jakości rozmów oraz spotkań

17 listopada 2021

Rozwiązanie Microsoft Teams spotyka się z zainteresowaniem coraz większej liczby firm. Użytkownicy doceniają przede wszystkim możliwość efektywnej komunikacji dzięki usłudze Teams. Wraz z upływem czasu, pojawiają się nowe funkcjonalności, które odpowiadają na potrzeby łatwej komunikacji z innymi użytkownikami, szybkiej wymiany danych i korzystania z dedykowanych aplikacji zwiększających wydajność.

Microsoft notebook

Rozwiązania Microsoft 365 zmniejszają ryzyko zagrożeń dla firmy

10 listopada 2021

W świecie IT funkcjonuje pogląd, że bezpieczeństwa nie da się zapewnić w 100%. Każdy system w jakimś stopniu jest narażony na ryzyko. To właśnie od osób decyzyjnych w firmach zależy, czy ryzyko zostanie zmniejszone do poziomu akceptowalnego, co związane jest z inwestycjami w oprogramowanie i rozwiązania sprzętowe.

white desk at the office Exanet

Korzyści z posiadania helpdesk IT

28 października 2021

Helpdesk IT wpisuje się bardzo dobrze w proaktywny model podejścia do utrzymania infrastruktury informatycznej w firmie. Zamiast tylko reagować na ewentualne awarie, usługa helpdesk IT zawiera w sobie określony zbiór działań, które w dużej mierze zapobiegają awariom IT i powodowanym przez nie przestojom.

laptop being charged

Tworzenie bezpiecznych haseł dostępu

27 września 2021

Bezpieczne hasło powinno być przede wszystkim długie. Dobrze, jeśli będzie zawierać dodatkowo wielkie i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne. Opinie ekspertów pozwoliły zdefiniować wytyczne co do parametrów hasła, których spełnienie pozwala uzyskać zwiększenie mocy hasła, a co za tym idzie – hasło będzie trudniejsze do odgadnięcia dla przypadkowej osoby trzeciej.

Exanet working together blog

Jak działa Continuous Deployment

20 września 2021

Proces Continuous Deployment można podzielić na kilka etapów. Przy czym najważniejsze jest założenie, iż kolejny etap nie może się odbyć, jeśli poprzedni nie zakończył się pełnym sukcesem. Takie założenie pozwala zminimalizować ryzyko wdrożenia wadliwej aplikacji, jak również pozwala wykryć wady samego procesu na wczesnym etapie wdrażania.

Microsoft Teams mobile

Nowości w Microsoft Teams

18 czerwca 2021

Jeśli przekroczymy limit 1000 uczestników, spotkanie zmienia się w taki sposób, że jest w stanie zmieścić 10 000 uczestników w trybie view-only. Do końca tego roku, maksymalna liczba uczestników w nadawaniu “view-only” zostanie zwiększona do 20 000.

traffic

Cisco AnyConnect

19 maja 2021

Cisco AnyConnect Secure Mobility Client jest wiodącym rozwiązaniem na rynku produktów VPN. AnyConnect zapewnia nie tylko dostęp VPN przy wykorzystaniu SSL (Secure Sockets Layer) lub IPsec IKEv2, ale również oferuje zaawansowane bezpieczeństwo dzięki wbudowanym modułom.

switches

Cisco FirePOWER

30 kwietnia 2021

FirePOWER 1010 to firewall nowej generacji posiadający formę desktop. Urządzenie oferuje wydajność NGFW na poziomie 650 Mbps. Oprócz firewalla stanowego (stateful firewall) urządzenie posiada wszystkie funkcjonalności zapory sieciowej nowej generacji, co oznacza, że można uruchomić na nim licencje oferowane w ramach Next Generation Firewall przez Cisco: AVC, NGIPS, AMP, URL filtering.