Microsoft button

Zakończenie wsparcia Basic auth w Exchange Online

16 kwietnia 2024

Do września 2025 firmy powinny zaktualizować klienta lub wykorzystywane aplikacje do obsługi OAuth lub zmienić klienta lub wykorzystywane aplikacje, na wspierające OAuth. Inną możliwą drogą jest skorzystanie z High Volume Email lub Azure Communication Services for Email.

Korzyści dzięki CI/CD

9 lutego 2024

Continuous Integration wykorzystuje automatyzację w celu umożliwiania szybkiego i częstego scalania zmian w kodzie ze wspólnym repozytorium. Każde zatwierdzenie (tzw. commit) uruchamia zautomatyzowany przepływ pracy na serwerze CI, który w rezultacie dołącza commit do głównej gałęzi kodu (main branch).

uklad-scalony

Bare Metal, wirtualizacja czy kontenery?

10 stycznia 2024

Wirtualizacja to emulacja komputera fizycznego, pozwalająca na uruchomienie wielu maszyn wirtualnych na pojedynczym serwerze (czyli na jednym serwerze fizycznym). Architektura rozwiązania uwzględnia elementy takie jak: hardware + host operating system + hypervisor + virtual machines.

Microsoft notebook

Zakończenie wsparcia dla Windows Server 2012 oraz Windows Server 2012 R2

8 listopada 2023

Wsparcie dla Windows Server 2012 oraz dla Windows Server 2012 R2 zakończyło się 10 października 2023. Dotyczy to edycji produktu: Datacenter, Essentials, for Embedded Systems, Foundation, Standard.

Czym jest Kubernetes?

11 września 2023

Kubelet to proces działający na każdym Worker Node, który odpowiada za komunikację z Control Plane. Kubelet otrzymuje instrukcje z Control Plane dotyczące określonych jednostek Pod do uruchomienia na danym node oraz zapewnia utrzymanie oczekiwanego stanu danych jednostek Pod.

Chmura dla firmy czy serwerownia lokalnie?

14 lipca 2023

Liczba funkcjonalności chmury rośnie i co pewien czas dodawane są nowe usługi. Jak zatem wypada koszt rozwiązań chmurowych w zestawieniu do sprzętu serwerowego i rozwiązań hostowanych lokalnie w siedzibie firmy? To pytanie, przed którym stają często osoby decydujące o możliwościach realizowania strategii IT.

Backup – najlepsze praktyki

24 maja 2023

Kopie bezpieczeństwa powinny być wykonywane regularnie, czyli w możliwie najmniejszych odstępach czasu. Ze względu na częstotliwość wykonywania backupu, powinniśmy w jak największym stopniu wdrożyć automatyzację kopii zapasowych.

desk-with-a-view

Plan odzyskiwania po awarii IT dla firmy

19 maja 2023

Dzięki efektywnym rozwiązaniom do tworzenia kopii zapasowych uwzględnionym w jednej z najważniejszych pozycji w praktycznym planie przywracania infrastruktury IT po awarii, przywrócenie zdolności do działania powinno być wykonalne i relatywnie proste.

city-view-architecture

Zalety Microsoft Office 365 dla firmy

23 lutego 2023

Microsoft Office 365 oferuje wiele korzyści dla firm, m. in.: zwiększenie bezpieczeństwa, łatwości dostępu oraz wydajności współpracy w zespołach. Usługi oparte na modelu subskrypcyjnym pozwalają firmie w prosty sposób planować budżet IT dzięki łatwemu do określenia kosztowi miesięcznemu, który zależny jest od liczby użytkowników.

Jak podnieść bezpieczeństwo IT w firmie?

21 grudnia 2022

Przedstawiamy wybrane działania, które pozwolą na uzyskanie poprawy w zakresie stanu cyberbezpieczeństwa w firmie: wdrożenie uwierzytelniania wieloskładnikowego, aktualizowanie sprzętu oraz oprogramowania, szkolenie użytkowników, inwestowanie w profesjonalne usługi i rozwiązania IT dedykowane dla firm.