Sieć komputerowa jest podstawą systemu informatycznego

Sieci komputerowe stanowią podstawę funkcjonowania każdego systemu informatycznego, dlatego powinny zapewniać wysoką jakość świadczonych usług. Aby wydajność sieci w czasie całej jej eksploatacji była zachowana na najwyższym poziomie, konieczne jest właściwe określenie potrzeb systemu i ich uwzględnienie już w fazie projektowej, która jest kluczem do budowy wydajnej i bezpiecznej sieci komputerowej. Exanet z Poznania posiada wieloletnie doświadczenie w budowie sieci komputerowych dla średnich i dużych firm z całej Polski.

exanet poznan budowa infrastruktury sieciowej

W ramach projektowania sieci oferujemy

 •   Analizujemy potrzeby Klienta pod kątem wymagań sieci komputerowej.
 •   Realizujemy audyt procesów zachodzących w sieci komputerowej.
 •   Przygotowujemy profesjonalny projekt sieci komputerowej z uwzględnieniem potrzeb informatycznych oraz funkcjonalnych pomieszczeń.
 •   Oferujemy konsultacje na potrzeby prac budowlanych.
 •   Inwentaryzujemy istniejące sieci, łącznie z oceną ich wydajności i pomiarami.

Obecnie, kluczowym elementem dobrze funkcjonującej sieci są jej elementy aktywne w postaci przełączników, routerów oraz urządzeń dostępowych. To od ich właściwego doboru i późniejszej konfiguracji zależy prawidłowe funkcjonowanie sieci komputerowej.

Exanet świadczy usługi w zakresie

 •   Dobieramy urządzenia aktywne do konkretnej koncepcji systemu wraz z ich odpowiednią konfiguracją.
 •   Projektujemy rozmieszczenie urządzeń aktywnych w szafach RACK.
 •   Dobieramy odpowiednie systemy wsparcia zasilania.
 •   Dobieramy odpowiednie systemy chłodzenia.
 •   Oferujemy doradztwo w zakresie oraz instalację systemów gaszenia gazem pomieszczeń serwerowni.

Status certyfikowanego partnera Cisco dla Exanet

Zdobywana przez lata wiedza i doświadczenia w realizacji zleceń dla Klientów z całej Polski pozwoliły nam wypracować najlepsze rozwiązania, do których zaliczyć możemy wykorzystanie sprzętu oraz oprogramowania Cisco w prowadzonych dla średnich i dużych firm projektach. Cisco to uznany na świecie, wiodący producent urządzeń sieciowych dedykowanych do nowoczesnych i wymagających infrastruktur informatycznych.

Potwierdzeniem wiedzy i doświadczenia Exanet jest status partnera Cisco (certyfikat Select Partner). Dla naszych Klientów oznacza to gwarancję bardzo wysokiej jakości usług, postępowania według zasad best practice zdefiniowanych przez Cisco, dostawy sprzętu i oprogramowania z oficjalnego kanału dystrybucji. Inżynierowie Exanet nieustannie rozwijają swoje kompetencje, czego potwierdzeniem są m. in. uzyskane certyfikaty CCNA.

Cisco Select Certified Partner Exanet

W ramach usług dodatkowych oferujemy

 •   Konsultacje i wsparcie merytoryczne z zakresu określenia wymagań sieci komputerowych, dla przyszłych najemców powierzchni biurowych (na etapie przygotowywania umów, fit-out’ów, itp.).
 •   Konsultacje dla architektów i projektantów przestrzeni biurowych w zakresie planowania sieci komputerowej w odniesieniu do funkcji pomieszczeń.
exanet poznan infrastruktura sieciowa dla firm

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące budowy infrastruktury sieciowej i przedstawimy indywidualnie przygotowane rozwiązania dla firmy.

Kontakt: tel. 697 118 921, 61 851 2765; e-mail: sieci@exanet.pl

Formularz kontaktowy

Zobacz także

Wdrażanie rozwiązań Cisco

Jako autoryzowany partner, wdrażamy nowoczesne i bezpieczne rozwiązania dotyczące sieci komputerowych oparte na produktach i usługach Cisco dla firm.

Zarządzanie infrastrukturą sieciową

Oferujemy usługi utrzymania sieci komputerowej dla średnich i dużych firm, dbamy o bezpieczeństwo, doradzamy, eliminujemy zagrożenia.

Wysoka dostępność sieci

Oferujemy rozwiązania zapewniające ciągłą pracę urządzeń sieciowych i gwarantujące stabilną pracę sieci komputerowej Klienta.

Bezpieczeństwo sieciowe

Oferujemy usługi podnoszące poziom bezpieczeństwa w sieciach komputerowych, opracowujemy i wdrażamy polityki bezpieczeństwa w firmie.