Serwery Jenkins

Serwer automatyzacji zadań

Jenkins jest serwerem automatyzacji zadań rozwijanym na zasadach Open Source. Jenkins pomaga zautomatyzować powtarzalne czynności w procesie rozwoju oprogramowania. Należy do grupy najstarszych i najbardziej rozwiniętych projektów tego typu z bazą ponad 1500 plugin-ów.

Wszechstronność i elastyczność

Jenkins Continuous Integration jest wieloplatformowym i neutralnym technologicznie serwerem automatyzacji zadań, co oznacza, że rozwiązanie można stosować w procesie wytwarzania oprogramowania w dowolnej technologii i dla dowolnego systemu operacyjnego, a nawet dla wielu systemów operacyjnych jednocześnie.

exanet poznan continuous integration jenkins

Nieograniczona skalowalność

Dzięki architekturze “master-slave” Jenkins umożliwia ciągłą rozbudowę środowiska Continuous Integration w miarę wzrostu zapotrzebowania. Elastyczne zarządzanie węzłami wykonującymi zadania, pozwala dowolnie rozdzielać zadania pomiędzy węzły z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdego projektu.

Wdrażamy i utrzymujemy serwery Jenkins

Exanet od wielu lat z sukcesem wdraża i utrzymuje serwery Jenkins zarówno dla Klientów z branży developerskiej, jak również dla własnego działu rozwoju oprogramowania. Posiadamy doświadczenie we wdrażaniu i utrzymaniu Continuous Integration dla systemów operacyjnych Windows, Linux, OSX, wspierających rozwój oprogramowania napisanego w językach Python, PHP, C, C++ i nie tylko. Wdrożenia i utrzymanie serwerów Jenkins to jeden z obszarów aktywności w ramach usług DevOps, które oferujemy.

exanet poznan wdrozenie jenkins DevOps

Pełna integracja

Bogata baza pluginów serwera Jenkins umożliwia integrację z najpopularniejszymi systemami wersjonowania kodu (CVS) jak GIT, SVN, Mercurial, oraz z rzadziej spotykanymi, np. AccuRev, CVS. Jenkins potrafi wykonywać zadania z użyciem popularnych platform, np. Apache Ant, Apache Maven, jak i skrypty linii poleceń Linux Shell, Windows batch, Windows PowerShell.

Szybka informacja zwrotna

Dla programistów, oprócz automatyzacji powtarzalnych zadań, istotna jest również informacja zwrotna z tych zadań. Po zakończonym wykonaniu zadania serwer Jenkins może zaprezentować informację zwrotną w postaci szczegółowych raportów w panelu www, jak również przesłać komunikat do innej aplikacji, np.: JIRA, Slack, GitHub.

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące Jenkins i przedstawimy indywidualnie przygotowane rozwiązania.

tel.: 697 118 921, 61 851 2765; e-mail devops@exanet.pl

Formularz kontaktowy

Zobacz także

Usługi DevOps

Oferujemy usługi wspierające procesy rozwoju oprogramowania tworzonego w metodologiach zwinnych (Scrum, Agile). Rozwiązania CI, CD.

Continuous Integration

Zapewniamy rozwiązania CI dla zespołów developerskich. Wdrażamy automatyzację procesu budowania oprogramowania.

Continuous Deployment

Przygotowujemy automatyzację przekazywania nowych wydań oprogramowania do produkcji. Eliminacja błędów, automatyczny Rollback, testy A/B.

Jira

Wdrażamy system do zarządzania projektem dla firm programistycznych. Wspieramy planowanie i śledzenie rozwoju oprogramowania.