Systemy informatyczne

Monitoring aktywności w Internecie

Około 60% ruchu do stron WWW w sieciach firmowych jest niezwiązana z obowiązkami nałożonymi przez pracodawcę. Obok utraty wydajności pojawia się kolejny problem – obniżenie wydajności łącz do Internetu, a co za tym idzie – koszty.

Kolejnym problemem i zarazem zmorą działów IT przedsiębiorstw są zagrożenia związane z niebezpiecznym oprogramowaniem umieszczonym na stronach WWW. Przy niewielkim udziale użytkowników zostaje ono zainstalowane na komputerze ofiary i zaczyna stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa sieci wewnętrznej. Skala tego zjawiska rośnie, powodując:

  • Obniżenie bezpieczeństwa infrastruktury IT przedsiębiorstwa jako całości,
  • Koszty związane z czasem, który działy Helpdesk poświęcają na usuwanie niebezpiecznego oprogramowania,
  • Potencjalne ryzyko kradzieży danych.

Oba powyższe problemy rozwiązują systemy z grupy Web Security firmy Websense. Ich wspólną cechą jest współpraca z globalną bazą zagrożeń i kategorii stron WWW (Websense Master Database), która – tak jak w przypadku oprogramowania antywirusowego – dostarcza „świeże” dane do systemu.

Najważniejsze funkcje Web Security to:
  • Ochrona przed zagrożeniami w sieci WWW,
  • Możliwość monitorowania (także blokowania) ruchu WWW przy pomocy kategorii tematycznych (np. blokowanie dostępu do stron o tematyce hazardowej),
  • Filtrowanie ruchu opartego na zawartości – tzw. content based filtering (np. możliwość blokowania dostępu do wybranej zawartości na portalu społecznościowym),
  • Zaawansowane funkcje analizy i raportowania.

Exanet oferuje swoim Klientom systemy Web Security w postaci infrastruktury IT niezbędnej do uruchomienia systemu wraz z przeszkoleniem personelu (inwestycja jednorazowa) oraz uruchomienia i bieżącej obsługi systemu (płatność za system rozłożona w czasie).

Exanet używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Zgadzam się