Rozwiązania ESET dla firm

3 lipca 2020

Exanet ESET Business Solutions

Zapewnienie bezpieczeństwa IT dla firmy

Środowisko informatyczne firmy powinno być chronione

Infrastruktura informatyczna w przedsiębiorstwie jest tak silna, w kontekście bezpieczeństwa IT, jak silne jest jej najsłabsze ogniwo. Wszystkie komponenty składające się na całość środowiska informatycznego powinny być w odpowiedni sposób chronione. Dobór narzędzi i mechanizmów ochrony bezpieczeństwa IT dla firmy zależy od wielu czynników, m. in. od: stosowanych rozwiązań serwerowych, wielkości i konfiguracji sieci, wykorzystywanego sprzętu IT i oprogramowania, ruchu sieciowego, stosowanych standardów bezpieczeństwa, dokumentacji oraz wielu innych składników indywidualnych dla każdej firmy. Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest stosowanie rozwiązania w zakresie systemu antywirusowego w firmie.

Ochrona antywirusowa dla firmy

Ochrona antywirusowa potrzebna jest przede wszystkim w punktach styku użytkowników z infrastrukturą IT. Dlatego bardzo ważne jest, by zapewnić wsparcie antywirusowe w zakresie stosowanych przez pracowników firmy komputerów (stacje robocze), serwerów plików, rozwiązań RDP (Remote Desktop Protocol). Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań przeznaczonych do ochrony antywirusowej dla firm, pozytywnie wyróżnia się sprawdzona i kompleksowa oferta ESET Business Solutions dla średnich i dużych firm (ponad 25 stanowisk).

ESET Business Solutions

ESET nagradzany w konkursie VB100

Począwszy od maja 1998 ESET uczestniczy w konkursie VB100 i może pochwalić się najdłuższym wśród firm zajmujących się oprogramowaniem antywirusowym okresem (13 lat pod rząd) otrzymywania nagród za rozwiązania w zakresie detekcji złośliwego oprogramowania (malware). Do 2016 roku ESET otrzymał ponad 100 nagród, co jest rekordem w branży.

Wśród licznych osiągnięć warto zwrócić uwagę na nagrodę za najlepszy wynik w teście VBSpam (najlepszy wynik przez 5 lat pod rząd), nagrodę “Top rated product” od AV-Comparatives (najlepszy wynik przez 3 lata pod rząd). Badania potwierdziły, że szyfrowanie zapewniane przez ESET przewyższa rozwiązania oferowane przez konkurencję.

SE labs przyznało trzy nagrody AAA i potwierdziło zalety oprogramowania ESET, takie jak: brak alertów typu false positives, niewielki wpływ na wydajność systemu informatycznego, pełną proaktywną ochronę.

Exanet ESET AV Awards

Podstawowe założenia oprogramowania ESET

Najważniejszym założeniem, od lat przyświecającym ESET, jest tworzenie rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa IT, które będą skuteczne, a zarazem łatwe w implementacji.

Rozwiązania ESET Business Solutions mogą być dostosowywane do konkretnych potrzeb organizacji i wdrażane na różnych platformach (Windows, Mac, Linux, Android). Co warto podkreślić, ESET jest projektowany tak, by nie obciążać infrastruktury. Rozwiązania są przygotowane w taki sposób, by miały jak najmniejszy wpływ na działanie systemów informatycznych i nie wymagały inwestycji w modernizację sprzętu. Aktualizacje oprogramowania są lekkie i nie obciążają sieci. Zarządzanie aktualizacjami odbywa się za pomocą dostępnego zestawu narzędzi pozwalających na pełną kontrolę administratora w zakresie utylizacji łącza i zasobów.

Łatwość wdrożenia, konfiguracji i zarządzania oprogramowaniem antywirusowym za pomocą dostępnej konsoli do zarządzania to niewątpliwie duża zaleta i jeden z powodów rosnącej popularności ESET. Za pomocą dostępu do konsoli (również z wykorzystaniem przeglądarki internetowej), administrator IT może z łatwością nadzorować wiele aspektów dotyczących bezpieczeństwa IT w firmie. Ułatwione jest zarządzanie licencjami, które dzięki ESET License Administrator (dostęp również możliwy przez konsolę webową), odbywa się sprawnie i w jednym miejscu.

Exanet ESET Endpoint Protection

Najważniejsze komponenty ESET Business Solutions

ESET Endpoint Security

Eset Endpoint Security zapewnia korzyści związane z Eset Endpoint Antivirus wraz z dwustronną ochroną Firewall, kontrolą sieci web, ochroną przed botnet. Omawiany wariant pozwala na zainstalowanie ESET Endpoint Security lub ESET Endpoint Antivirus na indywidualnych urządzeniach działających z systemem operacyjnym Windows lub macOS.

ESET Endpoint Antivirus

ESET Endpoint Antivirus zapewnia sprawną ochronę antywirusową oraz przed oprogramowaniem typu Spyware, zarówno dla urządzeń pracujących na systemie Windows (ESET Endpoint Antivirus for Windows), jak również na macOS (ESET Endpoint Antivirus for macOS). Silnik ochrony anty-phishingowej (ataki na użytkowników typu phishing – wyłudzanie loginów, haseł, poufnych informacji) uwzględniony w rozwiązaniu ESET został wielokrotnie nagrodzony wyróżnieniami.

Bezpieczeństwo urządzeń przenośnych – Mobile Security

Technologia ESET NOD32 jest zoptymalizowana pod kątem platform mobilnych, zapewniając ochronę plików oraz aplikacji w czasie rzeczywistym, ochronę przed atakami typu phishing oraz kontrolę zainstalowanych aplikacji na urządzeniach pracujących na systemach Android. Zarządzając flotą urządzeń iOS, udostępniona jest możliwość zdalnego wprowadzania ustawień i ograniczeń dla użytkowników w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

W przypadku zagubienia lub kradzieży, ESET Endpoint Security for Android oraz ESET Mobile Device Management for Apple iOS umożliwia zdalne zablokowanie urządzenia lub skasowanie wszystkich danych.

Exanet Eset Mobile Security

Bezpieczeństwo maszyn wirtualnych – rozwiązania dla serwerów

Maszyny wirtualne, niezależnie od wykorzystywanego wirtualizatora (VMware lub inne rozwiązanie), będą bezpieczne dzięki ochronie ESET (ESET Virtualization Security for VMware NSX, ESET Virtualization Security for VMware vShield). Co ważne, dzięki rozwiązaniu ESET Local Cache, szybkość skanowania została znacznie zwiększona.

ESET File Security – bezpieczeństwo plików

Rozwiązania dedykowane dla bezpieczeństwa serwerów plików to: ESET File Security for Microsoft Windows Server, ESET File Security for Microsoft Windows Server Core, ESET File Security for Linux / FreeBSD. Ochrona antywirusowa i antyspyware eliminuje wiele rodzajów zagrożeń: wirusy, rootkits, worms oraz spyware. Advanced Memory Scanner monitoruje zachowanie jakichkolwiek złośliwych procesów, a opcjonalne skanowanie wspierane chmurą obliczeniową dodatkowo wzmacnia detekcję oraz skuteczność systemu ochrony.

Mail Security – ochrona poczty e-mail

ESET oferuje rozwiązania w zakresie ochrony poczty e-mail, zbudowane w oparciu o sprawdzoną technologię ESET NOD32. Filtry antyspamowe oraz antymalware działają skutecznie, chroniąc użytkowników przed kontaktem z niepożądanymi wiadomościami. ESET Mail Security przygotowany jest dla najpopularniejszych platform e-mail wykorzystywanych w dużych firmach: ESET Mail Security for Microsoft Exchange Server, ESET Mail Security for IBM Lotus Domino, ESET Mail Security for Linux / FreeBSD, ESET NOD32 Antivirus Business Edition for Kerio Connect.

Gateway Security

Produkty ESET Gateway Security for Linux / FreeBSD oraz ESET NOD32 Antivirus Business Edition for Kerio Control zapewniają ochronę bramki HTTP oraz FTP przed znanymi i nowymi wirusami, robakami, spamem oraz innymi zagrożeniami obecnymi w Internecie. Rozwiązania nie obciążają systemu informatycznego w zakresie utylizacji mocy obliczeniowej i są dedykowane dla systemów, w których na co dzień przesyłana jest duża liczba danych.

Exanet Eset Server Security

Zarządzanie zdalne – Remote Management

Zarządzanie bezpieczeństwem IT przedsiębiorstwa jest możliwe z jednego miejsca dzięki ESET Remote Administrator oraz ESET Remote Administrator VM for Microsoft Azure. Rozwiązanie pozwala na zdalne instalowanie oprogramowania oraz pełny wgląd w bezpieczeństwo IT na końcówkach pracujących na Windows, Mac oraz Linux.

Exanet Eset remote administrator

Rozwiązania ESET dla bezpieczeństwa korzystania z technologii

ESET posiada w swojej ofercie wszystko to, co jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa korzystania z nowoczesnych technologii informatycznych w dużych organizacjach, posiadających 25 i więcej stanowisk komputerowych. Sprawdzone rozwiązania dla komputerów, urządzeń przenośnych, serwerów plików, maszyn wirtualnych, serwerów pocztowych, zdalnego zarządzania oraz bezpieczeństwa sieciowego, składają się na kompleksową ofertę doskonale realizującą potrzeby środowiska IT w firmie.

Wiodące i zdobywające liczne nagrody branżowe rozwiązania ESET dla biznesu mogą stanowić bardzo dobre uzupełnienie środowiska IT w firmie. Wybrane komponenty ESET łatwo integrują się ze stosowanymi w dużych organizacjach rozwiązaniami IT.

Exanet ESET Enjoy Safer Technology