Wi-Fi dla obiektów biurowych oraz magazynowych

Exanet z Poznania posiada bogate doświadczenie w projektowaniu i budowie sieci Wi-Fi dla firm oraz instytucji w całej Polsce. Przygotowujemy rozwiązania dla obiektów biurowych, magazynowych oraz przemysłowych.

Realizacje Exanet dla przemysłu to najczęściej sieć bezprzewodowa stanowiąca medium komunikacyjne dla terminali kodów kreskowych, również w budynkach o trudnych parametrach radiowych i środowiskowych (magazyny wysokiego składowania).

Dla potrzeb biurowych proponujemy rozwiązania zapewniające stały i bezpieczny dostęp do sieci LAN i Internet, zarówno dla komputerów, jak i systemu bezprzewodowej telefonii opartej o komunikację IP.

exanet budowa serwerowni

Oferta Exanet uwzględnia następujące usługi

 •   Wykonujemy projekt sieci WLAN.
 •   Wykonujemy pomiary propagacji sygnałów sieci bezprzewodowych w miejscach planowanej instalacji.
 •   Dostarczamy, instalujemy i konfigurujemy urządzenia.
 •   Realizujemy optymalizację sieci WLAN.
 •   Świadczymy usługi związane z integracją sieci WLAN z systemami RADIUS (802.1x, WPA2 Enterprise, Active Directory).
 •   Utrzymujemy i zarządzamy siecią WLAN.
 •   Dostarczamy i konfigurujemy urządzenia klienckie, takie jak terminale lub telefony IP.

Wszystkie instalowane przez Exanet systemy charakteryzują się wysoką skalowalnością i są gotowe do szybkiej rozbudowy o kolejne segmenty sieci lub nowe usługi

Rozwiązania Cisco dla firm

Portfolio produktowe Exanet opiera się głównie o rozwiązania firmy Cisco, której jesteśmy autoryzowanym partnerem. Większość naszych realizacji to zintegrowane systemy sieci WLAN oparte o kontrolery sieci bezprzewodowych, umożliwiające połączenie wszystkich usług w jednym miejscu oraz upraszczające zarządzanie.

Kontrolery WLAN mogą obsługiwać różnego typu punkty dostępowe, dzięki czemu z poziomu jednego kontrolera możemy obsługiwać zarówno sieć biurową, jak i sieć przemysłową. Zastosowanie kontrolerów dodatkowo umożliwia zarządzanie punktami dostępowymi znajdującymi się w zdalnych lokalizacjach.

Cisco Select Certified Partner Exanet

Zalety sieci Wi-Fi oferowanych przez Exanet

 •   Bezpieczny i stabilny dostęp do sieci komputerowej firmy/Internetu.
 •   Odseparowany od zasobów firmy dostęp do sieci dla gości w ramach tej samej infrastruktury sprzętowej, co sieć firmowa (wiele SSID na jednym kontrolerze/AP).
 •   Biznesowy dostęp dla gości z autoryzacją za pomocą kodów tymczasowych (Portal Gościa – Lobby Ambassador).
 •   Automatyczne wykrywanie awarii punktów dostępowych i zapobieganie powstawania „dziur” w pokrytym przez sygnał obszarze.
 •   Automatyczne wykrywanie zakłóceń i zmiana parametrów sieci w celu ich uniknięcia.
 •   Automatyczne wykrywanie dużego obciążenia pojedynczych punktów dostępowych przez użytkowników (cała firma w sali konferencyjnej) i rozkładanie obciążenia na sąsiednie punkty.
 •   Szybki i niezawodny roaming (przejście użytkownika z zasięgu jednego punktu dostępowego do innego bez utraty łączności) umożliwiający zachowanie ciągłości pracy, 802.11r/k/v.

Rozwiązania WiFi w najnowszych standardach

Wdrażane przez Exanet rozwiązania działają w dwóch zakresach częstotliwości (2.4GHz oraz 5GHz) oraz w najnowszych dostępnych standardach IEEE 802.11.


Standardem dla 5GHz jest obecnie stosowany 802.11ac wave2 z prędkością do 2.3Gbps oraz będący nowością na rynku 802.11ax (Wi-Fi 6) z prędkością do 5.38Gbps.
Dla 2.4GHz standardem jest 802.11n z prędkością do 540Mbps.

exanet sieci wifi dla firm

Sieci Wi-Fi dla magazynów wysokiego składowania

Dział sieciowy w zespole Exanet posiada duże doświadczenie w realizacji zleceń i projektów dotyczących sieci Wi-Fi w obiektach magazynowych wysokiego składowania. Obsługujemy Klientów z Wielkopolski oraz województw ościennych. Budujemy sieci WLAN w obiektach przemysłowych i logistycznych.

Kompleksowo obsługujemy firmy w zakresie sieci WiFi, projektujemy, dobieramy access pointy oraz kontrolery WLAN, konfigurujemy, przygotowujemy okablowanie, przeprowadzamy pomiary okablowania, wdrażamy polityki bezpieczeństwa. Doradzamy w zakresie rozbudowy, przebudowy, przeprowadzamy zmiany konfiguracji urządzeń. Realizujemy testy oraz pomiary istniejącej sieci komputerowej. Przygotowujemy system monitoringu sieci WiFi dla firm.

Przykłady realizacji sieci WiFi przez Exanet

Exanet Hendi WiFi
Exanet Solaris WiFi

Exanet Blum WiFi

Exanet Gizeh WiFi

Exanet Sandoz WiFi
Exanet Renz WiFi

Exanet Democo WiFi

Exanet Korbanek WiFi

Nowy standard sieci bezprzewodowych, Wi-Fi 6

Wyższa prędkość działania oraz przepustowość

Exanet wdraża Wi-Fi 6, czyli nową generację standardu sieci bezprzewodowych, znaną również jako 802.11ax. Wi-Fi 6 korzysta w pełni z wszystkich zalet 802.11ac, jednocześnie zapewniając wyższą wydajność, elastyczność oraz skalowalność, co pozwala zwiększyć prędkość działania i przepustowość sieci WLAN.

Nowa jakość sieci Wi-Fi dla firmy

Korzyści nowej technologii Cisco Wi-Fi 6

Oferowane przez Exanet rozwiązania Wi-Fi 6 zapewniają komfort generowany przez stale i niezmiennie wydajnie działającą sieć bezprzewodową dla użytkowników. Nowy standard 802.11ax umożliwia przesyłanie większej ilości danych do większej liczby hostów, w porównaniu do poprzednich technologii.

Wi-Fi 6 osiąga przepustowość nawet cztery razy większą od 802.11ac. Lepszy zasięg oraz wsparcie dla 2.4 GHz sprawiają, że Cisco Wi-Fi 6 jest idealnym rozwiązaniem dla urządzeń Internetu rzeczy (IoT).

Cisco Wi-Fi 6 jest odpowiedzią na większość problemów sieci bezprzewodowych, szczególnie dla środowisk o dużej gęstości lub wysokich potrzebach szybkości działania i transferu danych (powierzchnie biurowe, obiekty użyteczności, centra konferencyjne, itd.).

Wbudowana kompatybilność wstecz

Podobnie jak przy minionych modernizacjach standardu sieci bezprzewodowych, Wi-Fi 6 jest kompatybilne wstecz z poprzednimi technologiami. Punkty dostępowe w technologii 802.11ax współpracują bezproblemowo z istniejącymi urządzeniami w standardzie 802.11a/g/n lub 802.11ac Wave 1 oraz Wave 2.

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące sieci Wi-Fi dla firmy oraz przedstawimy indywidualnie przygotowane rozwiązania.

Kontakt: tel. 697 118 921, 61 851 2765; e-mail: sieci@exanet.pl

Formularz kontaktowy

Zobacz także

Monitoring sieci LAN/WAN/WiFi

Indywidualnie przygotowujemy skalowalne środowiska monitoringu sieci teleinformatycznych dla firm w celu zwiększenia bezpieczeństwa i stabilności działania sieci.

Budowa infrastruktury sieciowej

Tworzymy infrastrurę sieciową (LAN, WLAN) dla firm oraz instytucji, proponujemy najlepsze rozwiązania gwarantujące stały i bezpieczny dostęp do sieci.

Konfiguracja urządzeń sieciowych

Realizujemy usługi konfiguracji urządzeń sieciowych (punkty dostępowe, kontrolery, przełączniki, routery, firewalle) Cisco oraz innych producentów sprzętu sieciowego.

Dostęp zdalny i VPN

Konfigurujemy wirtualne prywatne sieci komputerowe (VPN) umożliwiające bezpieczny dostęp do zasobów firmy z każdego miejsca na świecie. Korzystamy z najnowszych, sprawdzonych rozwiązań Cisco.