WiFi dla obiektów biurowych oraz magazynowych

Exanet z Poznania posiada bogate doświadczenie w projektowaniu i budowie sieci Wi-Fi dla firm oraz instytucji w całej Polsce. Przygotowujemy rozwiązania dla obiektów biurowych, magazynowych oraz przemysłowych. Realizacje Exanet dla przemysłu to najczęściej sieć bezprzewodowa stanowiąca medium komunikacyjne dla terminali kodów kreskowych, również w budynkach o trudnych parametrach radiowych i środowiskowych (magazyny wysokiego składowania). Dla potrzeb biurowych proponujemy rozwiązania zapewniające stały i bezpieczny dostęp do sieci LAN i Internet, zarówno dla komputerów, jak i systemu bezprzewodowej telefonii opartej o komunikację IP.

exanet budowa serwerowni

Oferta Exanet uwzględnia następujące usługi

 •   Wykonujemy projekt sieci WLAN.
 •   Wykonujemy pomiary propagacji sygnałów sieci bezprzewodowych w miejscach planowanej instalacji.
 •   Dostarczamy, instalujemy i konfigurujemy urządzenia.
 •   Realizujemy optymalizację sieci WLAN.
 •   Świadczymy usługi związane z integracją sieci WLAN z systemami RADIUS (802.1x, WPA2 Enterprise, Active Directory).
 •   Utrzymujemy i zarządzamy siecią WLAN.
 •   Dostarczamy i konfigurujemy urządzenia klienckie, takie jak terminale lub telefony IP.

Wszystkie instalowane przez Exanet systemy charakteryzują się wysoką skalowalnością i są gotowe do szybkiej rozbudowy o kolejne segmenty sieci lub nowe usługi.

Rozwiązania Cisco dla firm

Portfolio produktowe Exanet opiera się głównie o rozwiązania firmy Cisco, której jesteśmy autoryzowanym partnerem. Większość naszych realizacji to zintegrowane systemy sieci WLAN oparte o kontrolery sieci bezprzewodowych, umożliwiające połączenie wszystkich usług w jednym miejscu oraz upraszczające zarządzanie. Kontrolery WLAN mogą obsługiwać różnego typu punkty dostępowe, dzięki czemu z poziomu jednego kontrolera możemy obsługiwać zarówno sieć biurową, jak i sieć przemysłową. Zastosowanie kontrolerów dodatkowo umożliwia zarządzanie punktami dostępowymi znajdującymi się w zdalnych lokalizacjach.

Cisco Select Certified Partner Exanet

Zalety sieci WiFi oferowanych przez Exanet

 •   Bezpieczny i stabilny dostęp do sieci komputerowej firmy/Internetu.
 •   Odseparowany od zasobów firmy dostęp do sieci dla gości w ramach tej samej infrastruktury sprzętowej, co sieć firmowa (wiele SSID na jednym kontrolerze/AP).
 •   Biznesowy dostęp dla gości z autoryzacją za pomocą kodów tymczasowych (Portal Gościa – Lobby Ambassador).
 •   Automatyczne wykrywanie awarii punktów dostępowych i zapobieganie powstawania „dziur” w pokrytym przez sygnał obszarze.
 •   Automatyczne wykrywanie zakłóceń i zmiana parametrów sieci w celu ich uniknięcia.
 •   Automatyczne wykrywanie dużego obciążenia pojedynczych punktów dostępowych przez użytkowników (cała firma w sali konferencyjnej) i rozkładanie obciążenia na sąsiednie punkty.
 •   Szybki i niezawodny roaming (przejście użytkownika z zasięgu jednego punktu dostępowego do innego bez utraty łączności) umożliwiający zachowanie ciągłości pracy, 802.11r/k/v.

Rozwiązania WiFi w najnowszych standardach

Wdrażane przez Exanet rozwiązania działają w dwóch zakresach częstotliwości (2.4GHz oraz 5GHz) oraz w najnowszych standardach IEE 802.11
Standardem dla 5GHz jest obecnie stosowany 802.11ac wave2 z prędkością do 2.3Gbps oraz będący nowością na rynku 802.11ax (Wi-Fi 6) z prędkością do 5.38Gbps.
Dla 2.4GHz standardem jest 802.11n z prędkością do 540Mbps.

exanet sieci wifi dla firm

Sieci WiFi dla magazynów wysokiego składowania

Dział sieciowy w zespole Exanet posiada duże doświadczenie w realizacji zleceń i projektów dotyczących sieci WiFi w obiektach magazynowych wysokiego składowania. Obsługujemy Klientów z Wielkopolski oraz województw ościennych. Budujemy sieci WiFi w obiektach przemysłowych i logistycznych.

Kompleksowo obsługujemy firmy w zakresie sieci WiFi, projektujemy, dobieramy access pointy oraz kontrolery WiFi, konfigurujemy, przygotowujemy okablowanie, przeprowadzamy pomiary okablowania, wdrażamy polityki bezpieczeństwa. Doradzamy w zakresie rozbudowy, przebudowy, zmiany konfiguracji urządzeń. Realizujemy testy oraz pomiary istniejącej sieci komputerowej. Przygotowujemy system monitoringu sieci WiFi dla firm.

Nowy standard sieci bezprzewodowych, Wi-Fi 6

Wyższa prędkość działania oraz przepustowość

Exanet wdraża Wi-Fi 6, czyli nową generację standardu sieci bezprzewodowych, znaną również jako 802.11ax. Wi-Fi 6 korzysta w pełni z wszystkich zalet 802.11ac, jednocześnie zapewniając wyższą wydajność, elastyczność oraz skalowalność, co pozwala zwiększyć prędkość działania i przepustowość sieci WLAN.

Nowa jakość sieci Wi-Fi dla firmy

Korzyści nowej technologii Cisco Wi-Fi 6

Oferowane przez Exanet rozwiązania Wi-Fi 6 zapewniają komfort generowany przez stale i niezmiennie wydajnie działającą sieć bezprzewodową dla użytkowników. Nowy standard 802.11ax umożliwia przesyłanie większej ilości danych do większej liczby hostów, w porównaniu do poprzednich technologii. Wi-Fi 6 osiąga przepustowość nawet cztery razy większą od 802.11ac. Lepszy zasięg oraz wsparcie dla 2.4 GHz sprawiają, że Cisco Wi-Fi 6 jest idealnym rozwiązaniem dla urządzeń Internetu rzeczy (IoT).

Cisco Wi-Fi 6 jest odpowiedzią na większość problemów sieci bezprzewodowych, szczególnie dla środowisk o dużej gęstości lub wysokich potrzebach szybkości działania i transferu danych (powierzchnie biurowe, obiekty użyteczności, centra konferencyjne, itd.).

Wbudowana kompatybilność wstecz

Podobnie jak przy minionych modernizacjach standardu sieci bezprzewodowych, Wi-Fi 6 jest kompatybilne wstecz z poprzednimi technologiami. Punkty dostępowe w technologii 802.11ax współpracują bezproblemowo z istniejącymi urządzeniami w standardzie 802.11a/g/n lub 802.11ac Wave 1 oraz Wave 2.

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące sieci WiFi dla firmy oraz przedstawimy indywidualnie przygotowane rozwiązania.

Kontakt: tel. 697 118 921, 61 851 2765; e-mail: sieci@exanet.pl

Formularz kontaktowy

Zobacz także

Monitoring sieci LAN/WAN/WiFi

Indywidualnie przygotowujemy skalowalne środowiska monitoringu sieci teleinformatycznych dla firm w celu zwiększenia bezpieczeństwa i stabilności działania sieci.

Budowa infrastruktury sieciowej

Tworzymy infrastrurę sieciową (LAN, WLAN) dla firm oraz instytucji, proponujemy najlepsze rozwiązania gwarantujące stały i bezpieczny dostęp do sieci.

Konfiguracja urządzeń sieciowych

Realizujemy usługi konfiguracji urządzeń sieciowych (punkty dostępowe, kontrolery, przełączniki, routery, firewalle) Cisco oraz innych producentów sprzętu sieciowego.

Dostęp zdalny i VPN

Konfigurujemy wirtualne prywatne sieci komputerowe (VPN) umożliwiające bezpieczny dostęp do zasobów firmy z każdego miejsca na świecie. Korzystamy z najnowszych, sprawdzonych rozwiązań Cisco.