Komunikacja w pracy zdalnej dzięki Teams

Teams jest zyskującą na popularności aplikacją chmurową oferowaną w planach Microsoft 365 (Office 365). Usługa Teams to bezpieczne i nowoczesne rozwiązanie służące komunikacji oraz wspierające pracę zespołową w organizacjach. Chmura Microsoft zapewnia bezpieczeństwo danych, stabilność działania oraz wzorcowy poziom SLA.

Teams pozwala na realizowanie komunikacji dla pracowników firmy w formie czatu, rozmów audio, wideo oraz udostępnianie i współdzielenie plików wykorzystywanych w pracy zdalnej.

Dzięki pełnej integracji ze środowiskiem Microsoft 365 (Office 365), Teams jest doskonałym uzupełnieniem profesjonalnego pakietu biurowego wykorzystywanego w nowoczesnej firmie.

Exanet świadczy kompleksową obsługę w zakresie doboru planów Microsoft 365 (Office 365) dla firm, zapewniania licencji, wdrożenia i budowy ekosystemu Microsoft dla zapewnienia bezpieczeństwa, komfortu i efektywności pracy w środowisku biurowym dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

Czat prywatny, konwersacje w zespołach

Komunikacja w formie czatu może być realizowana z pojedynczymi odbiorcami, którymi mogą być pracownicy firmy lub osoby spoza organizacji. Głównym założeniem prowadzenia konwersacji na Teams jest usprawnienie komunikacji między pracownikami, zapewnienie możliwości omawiania ważnych tematów niezależnie od chwilowej dyspozycyjności, zwiększenie dynamiki i szybkości działania przy pracy nad projektami. Użytkownicy mają dostęp do historii czatu oraz do przesyłanych w trakcie rozmów plików.

Czat może być również prowadzony z wybranymi osobami spoza domeny organizacji, które posiadają konto w Teams lub w Skype. Oczywiście właściciel zespołu (teamu) decyduje o zasobach do jakich ma dostęp gość.

Prowadzenie czatu w grupach użytkowników może być szczególnie cenne w przypadku realizacji projektów zespołowych w firmie.

Komunikacja w pracy zdalnej dzięki Teams

Teams do telekonferencji w firmie

Możliwości komunikacji głosowej z pojedynczymi użytkownikami, wieloma wybranymi użytkownikami lub całymi zespołami czyni z Teams doskonałe narzędzie do prowadzenia telekonferencji w firmie. Połączenia audio, video, udostępnianie pulpitu, nagrywanie spotkań – to wszystko ułatwia komunikację i zarządzanie projektami w dużych firmach.

Exanet pomaga Klientom przygotować infrastrukturę do prowadzenia telekonferencji, począwszy od zapewnienia właściwego wyposażenia stacji roboczych w sprzęt do połączeń audio i wideo, poprzez konfigurację, testy, dostarczenie urządzeń do sal konferencyjnych dedykowanych dla Teams, a nawet szkolenie użytkowników, zarządzanie zmianami lub obsługę teamów.

Poznaj rozwiązanie Teams dla firm

Kontakt

Dodatkowe narzędzia w Teams

Teams jest zintegrowany z usługą SharePoint, co pozwala na łatwe dzielenie się lub wyszukiwanie udostępnionych plików przydatnych w pracy. Wszystkie potrzebne dane znajdują się w jednym miejscu i użytkownicy nie muszą tworzyć dodatkowych kopii plików.

Pracując z Teams użytkownik ma w jednym miejscu wszystkie potrzebne usługi, takie jak: kontakty, udostępnione dane, kalendarz, przegląd aktywności, historię rozmów lub inne elementy powiązane z wybranymi usługami Microsoft 365 (Office 365).

Dla poprawy wydajności pracy mogą również posłużyć mniejsze apki przygotowane z myślą o Teams, które można dodać w łatwy sposób do wybranych zespołów.

Zarządzanie zespołami w Teams

Zespoły w Teams to obszar dedykowany do pracy zespołowej, który ułatwia komunikację w grupie. Dla kierowników lub menadżerów w firmach cenne jest to, że można dobierać członków zespołów, tworzyć tagi i kanały.

Exanet wdraża Teams dla firm

Budujemy ekosystem Microsoft dla firm

Exanet świadczy kompleksowe usługi informatyczne w zakresie budowy środowiska informatycznego dla firmy. Dobieramy rozwiązania indywidualnie do potrzeb organizacji i przeprowadzamy Klienta przez wszystkie etapy wdrożenia nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązań gwarantujących efektywność pracy i zadowolenie pracowników z przygotowanych rozwiązań IT.

Wdrażamy Hybrid Identity

Specjalizujemy się we wdrożeniach Hybrid Identity, które są niezbędne w przypadku dużych firm posiadających własne zasoby serwerowe i korzystających z usług chmurowych Microsoft 365 (Office 365).

Istniejące konta Active Directory Domain Services są wykorzystywane w modelu poświadczeń do usług chmury Microsoftu, ułatwiając użytkownikom pracę dzięki single sign on (SSO).

Konfigurujemy Cloud-only Identity

W przypadku organizacji, które nie posiadają lub nie chcą rozwijać lokalnej infrastruktury serwerowej, wdrażamy model poświadczeń dla subskrybowanych usług chmurowych Microsoft opierający się na Azure Active Directory. Tak jak w przypadku Hybrydy – można korzystać w pełni z usług chmurowych znajdując się w firmie lub pracując zdalnie.

Wdrażamy dodatkowe zabezpieczenia

Przechowywane w chmurze i przesyłane dane mogą być szyfrowane. Istnieje możliwość, by włączyć two-factor authentication zgodny ze standardem Office 365 Tier C dla wzmocnienia bezpieczeństwa użytkowników.

exanet poznan Office 365 Exchange Online

Teams jako rozszerzenie lub zastąpienie lokalnych centralek telefonicznych (PBX)

Teams, który jest doskonałą platformą do komunikacji głosowej, może być również wykorzystywany jako alternatywa dla firmowej centrali telefonicznej. To rozwiązanie jest tym bardziej atrakcyjne, im większa jest liczba oddziałów i pracowników zdalnych w firmie. Aplikacje na komputerach i telefonach przenośnych można wspomóc telefonami biurkowymi oraz zestawami do sal konferencyjnych i meetroomów.

Istnieje możliwość, by wdrożyć Teams jako element posiadanej już infrastruktury PBX, przez co chronimy inwestycję – rozszerzając ją jednocześnie m.in. o funkcję obsługi zdalnych użytkowników.

Wdrażamy Teams dla firm – najszybciej rozwijającą się aplikację Microsoft

Teams ułatwia pracę w firmie

 •   Możliwość pracy na kilku urządzeniach dla jednego użytkownika.
 •   Usługa dostępna jako klasyczna aplikacja, wersja webowa lub klient mobilny.
 •   Dodatkowe udogodnienia dla wersji mobilnej (godziny ciszy, motywy graficzne, szybki dostęp, informacje o lokalizacji).
 •   Planowanie harmonogramów, przypisywanie zadań oraz łatwość łączenia się z innymi zasobami.
 •   Organizacja spotkań online i rozmowy video nawet z 250 osobami.
 •   Czat, spotkania, pliki, aplikacje zespołu – dla łatwej komunikacji i współpracy w jednym miejscu.

Exanet jest partnerem Microsoft

Ważnym wyróżnieniem, o którym chcemy wspomnieć przy okazji usług Microsoft 365 (dawniej Office 365), w tym Teams, jest status partnera Microsoft, jaki posiada Exanet od wielu lat. Dla naszych Klientów to gwarancja najwyższej jakości usług związanych z doradztwem i wdrożeniami rozwiązań Microsoft oraz atrakcyjnych cen licencji.

microsoft partner exanet poznan

Zapraszamy firmy do współpracy z Exanet

 •   Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie wdrożeń rozwiązań Microsoft dla firm. Doradzamy, zapewniamy licencje, konfigurujemy. Realizujemy zlecenia dla firm z Poznania i całej Polski.
 •   Posiadamy doświadczenie we wdrożeniach usług Microsoft dla dużych firm.
 •   Istnieje możliwość stałej współpracy związanej z utrzymaniem usług serwerowych i chmurowych dla firm.
 •   Zarządzamy licencjami Microsoft dla firm.
 •   Indywidualnie dobieramy rozwiązania i ofertę do potrzeb firmy.
 •   Definiujemy polityki bezpieczeństwa.

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące rozwiązań Microsoft 365 oraz Teams dla firm i przedstawimy indywidualnie przygotowaną ofertę.

tel.: 697 118 921, 61 851 2765; e-mail cloud@exanet.pl

Formularz kontaktowy

Zobacz także

Exchange Online

Wdrażamy usługę poczty e-mail dla firm w chmurze Microsoft. Bezpieczna poczta klasy biznes dostosowana do potrzeb każdej organizacji.

Office 365

Oferujemy zintegrowane i bezpieczne rozwiązania w ramach platformy Microsoft. Dobieramy plany, zapewniamy licencje. Konfigurujemy Office 365 dla firm.

Wdrożenie Microsoft 365

Konfigurujemy wydajne środowisko pracy w ramach platformy chmurowej Microsoft 365 dla dużych firm. Wdrażamy mechanizmy zarządzania użytkownikami.

Microsoft Exchange

Zapewniamy profesjonalną, niezawodną pocztę e-mail w lokalnej infrastrukturze firmy. Konfigurujemy serwer. Wspieramy zarządzanie usługą.