DevOps dla firm deweloperskich

Infrastruktura IT w firmach zajmujących się rozwojem i utrzymaniem oprogramowania podlega dynamicznym zmianom, które powodują konieczność odmiennego podejścia do organizacji zaplecza IT.

Usługi DevOps oferowane przez Exanet zapewniają ciągłość i niezawodność procesów rozwoju i dostarczania oprogramowania dzięki ścisłej współpracy programistów i administratorów systemów, których zadaniem jest dostarczanie niezawodnych i sprawdzonych rozwiazań.

DevOps minimalizuje przestoje związane ze zmianami w infrastrukturze IT, zwiększając jednocześnie możliwość śledzenia procesu rozwoju oprogramowania.

exanet uslugi devops

DevOps dla zespołów zwinnych

Szczególnie duże znaczenie ma DevOps dla projektów prowadzonych w metodologiach zwinnych (Scrum, Agile), gdzie czas poświęcony na zadania około-projektowe musi być zmniejszony do minimum.

Narzędzia DevOps, które oferuje Exanet, pozwalają zautomatyzować powtarzalne czynności takie jak: testowanie, budowanie, publikowanie, statyczna analiza kodu, raportowanie stanu projektu.

Narzędzia automatyzacji DevOps skutecznie wspierają przestrzeganie przez zespół scrumowy reguł Definition-of-Done oraz regularnego wydawania Demo przy minimalnym wydatku energii członków zespołu.

exanet devops usługi dla zespolow programistycznych

Integracja systemów dzięki DevOps

Środowisko DevOps może składać się z wielu systemów, z których każdy wspiera inny aspekt rozwoju oprogramowania, np. Project Management Software, Bug Tracker, Code Versioning System, Continuous Integration, Tests Automation, Continuous Deployment, Quality Assurance itd.

Integracja tych systemów jest niezbędna z punktu widzenia wydajnego i skutecznego zarządzania projektem. Systemy takie, muszą ze sobą współpracować, aby uniknąć manualnego powtarzania czynności na styku różnych systemów.

Dzięki precyzyjnemu dobraniu odpowiednich narzędzi do wymagań zespołu i potrzeb integracji, całe środowisko DevOps wspólnie z tradycyjną infrastrukturą IT firmy funkcjonuje jak jeden duży organizm.

exanet poznan continuous integration

Wspieramy rozwój i dostarczanie oprogramowana w zespołach deweloperskich.

Exanet dostarcza sprawdzone rozwiązania DevOps

W oparciu o doświadczenia naszych Klientów jak i własnego zespołu programistów, zdobyliśmy doświadczenie i wypracowaliśmy rozwiązania DevOps oparte na takich systemach jak: Jenkins, JIRA, BitBucket, Confluence, GitLab, GitHub, Docker.

exanet poznan rozwiazania devops

Wzrost wydajności dzięki DevOps

exanet poznan jenkins jira

DevOps automatyzując powtarzalne czynności oraz wprowadzając zestaw spójnych narzędzi do zarządzania projektem, zmniejsza obciążenie członków zespołów projektowych zadaniami zarządzania i utrzymania projektu co pozwala skupić się na projektowaniu i programowaniu.

Najważniejsze zadania DevOps

  •   Wykonywanie testów automatycznych.
  •   Automatyzacja procesu budowania i przygotowania produktu do wydania.
  •   Automatyczne przygotowanie środowiska do uruchomienia usług.
  •   Raportowanie stanu projektu i wykrywanie anomalii.

DevOps usprawnia

  •   Proces zarządzania projektem.
  •   Kontrolę wersji kodu źródłowego i zarządzanie wersjami produktu.
  •   Statyczną analizę kodu źródłowego i zapewnienie jakości.
  •   Prowadzenie i raportowanie testów manualnych.

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące DevOps i przedstawimy indywidualnie przygotowane rozwiązania.

tel.: 697 118 921, 61 851 2765; e-mail devops@exanet.pl

Formularz kontaktowy

Zobacz także

Continuous integration

Wdrażamy serwery ciągłej integracji, do budowania, testowania oraz integracji kodu tworzonego przez zespół programistów.

Continuous deployment

Wspieramy zespoły programistyczne budując środowisko umożliwiające automatyzację ciągłego wdrażania zmian w kodzie.

Jenkins

Przygotowujemy serwery automatyzacji zadań w procesie rozwoju oprogramowania dla zespołów lub firm developerskich. Integracja z CVS.

Jira

Przygotowujemy, konfigurujemy, zarządzamy platformą Jira dla zespołów programistycznych.