Cisco Select Certified Partner

Exanet z Poznania posiada status partnera Cisco z certyfikatem na poziomie Select. Cisco to wiodący producent sprzętu sieciowego, oprogramowania oraz rozwiązań dotyczących sieci komputerowych w sektorze średnich i dużych przedsiębiorstw na świecie.

Partnerstwo z Cisco jest potwierdzeniem kompetencji Exanet, które wypracowaliśmy na przestrzeni ponad 20 lat realizacji zleceń związanych z projektowaniem, budową, konfiguracją sieci teleinformatycznych dla wielu organizacji w całej Polsce i za granicą. Specjalizujemy się w następujących obszarach produktowych Cisco: Routers and Switches, Firepower NGPS, AMP, Umbrella, ISE, Wi-Fi 6.

Cisco Select Certified Partner Exanet

Exanet dostarcza oraz konfiguruje urządzenia i rozwiązania Cisco

 •   Router (np. ISR 4000 Series).
 •   Firewall (np. FirePOWER 1010, 5506, 5508).
 •   Switch L3 (przełącznik sieciowy warstwy trzeciej, np. 3650 Series, 3850 Series).
 •   Switch L2 (przełącznik sieciowy warstwy drugiej, np. 2960L, 9200 Series, Catalyst 1000 Series).
 •   Access point (punkt dostępowy sieci bezprzewodowej, np. 1800 Series, 2800 Series, Wi-Fi 6 Catalyst 9100).
 •   Kontroler sieci Wi-Fi (WLC), np. 3504 Mobility Express.
 •   Meraki (rozwiązania chmurowe, switch, router, access point).

Inżynierowie Exanet implementujący rozwiązania sieciowe posiadają bardzo wysokie kompetencje potwierdzone aktualnymi certyfikatami Cisco

Sieć komputerowa zarządzana z chmury

Cisco Meraki dla firm

Cisco Meraki to nowa koncepcja sieci komputerowej, zarządzanej centralnie z chmury. Jest to doskonałe rozwiązanie dla firm i instytucji dysponujących dużą siecią oddziałów terenowych, rozproszonych lokalizacji, sklepów czy pracowników homeoffice.

Idea rozwiązania jest oparta o urządzenia sieciowe (punkty dostępowe, przełączniki, UTMy), które są bezpośrednio zarządzane z chmury, za pomocą przeglądarki Internetowej uruchamianej w dowolnej lokalizacji na świecie. Rozwiązania Cisco Meraki posiadają wiele zalet.

Zalety Cisco Meraki

 •   Bardzo szybka implementacja – wystarczy, że urządzenie zostanie podłączone do Internetu, a automatycznie podłączy się do chmury (na podstawie numeru seryjnego i wykupionej licencji) i będzie zdolne do zarządzania.
 •   Proste i intuicyjne zarządzanie – wszystkie funkcje administracyjne zostały maksymalnie uproszczone w taki sposób, że pojedynczy administrator sieci, będzie w stanie zarządzać bardzo dużą liczbą urządzeń sieciowych w sposób wydajny i bezpieczny.
 •   Automatyczne aktualizacje – ponieważ wszystkie urządzenia są widoczne z jednego panelu, możliwe jest centralne aktualizowanie urządzeń w wybranym momencie, bez potrzeby logowania do każdego pojedynczego urządzenia.
 •   Skalowalność sieci do dowolnych rozmiarów.
 •   Zaimplementowane mechanizmy zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM).
Zalety Cisco Meraki

Zintegrowane systemy sieci WLAN

Exanet posiada duże doświadczenie w realizacji zintegrowanych systemów sieci WLAN budowanych z wykorzystaniem kontrolerów sieci bezprzewodowych, umożliwiających połączenie wszystkich usług w jednym miejscu oraz upraszczających zarządzanie.

Kontrolery WLAN mogą obsługiwać wiele różnego typu punktów dostępowych, dzięki czemu z poziomu jednego kontrolera możemy obsługiwać zarówno sieć biurową, jak i sieć przemysłową. Zastosowanie kontrolerów Cisco dodatkowo umożliwia zarządzanie punktami dostępowymi znajdującymi się w zdalnych lokalizacjach.

exanet rozwiazania cisco dla firm

Wi-Fi 6 dla firmy

Wyższa wydajność sieci WLAN

IEEE 802.11ax wykorzystuje wszystkie zalety poprzednich rozwiązań (np. 802.11ac) osiągając większą wydajność, elastyczność oraz skalowalność. Wi-Fi 6 umożliwia punktom dostępowym obsługę większej liczby urządzeń w środowiskach o dużej gęstości oraz zapewnia wyższą wydajność dla typowych sieci WLAN.

Nowe rozwiązanie wykorzystuje szereg nowych technologii. Quadrature Amplitude Modulation pozwala na podniesienie prędkości o 35%. Orthogonal Frequency Division Miltiple Access (OFDMA) umożliwia zmniejszenie opóźnień. Lepsze planowanie oraz dłuższa praca urządzeń klienckich na baterii jest możliwa dzięki Target Wake Time (TWT).

Wi-Fi 6 jest dedykowane do środowisk biurowych w firmach, w których sieć oparta jest głównie o rozwiązania bezprzewodowe. Sprawdzi się również doskonale w środowiskach o dużym zagęszczeniu urządzeń klienckich lub wysokich potrzebach w kontekście szybkości działania i transferu danych (obiekty edukacyjne, użyteczności publicznej, centra handlowe, konferencyjne, itd.).

Wi-Fi 6 wpisuje się doskonale w potrzeby generowane przez coraz większą liczbę urządzeń IoT (Internet of Things). Punkty dostępowe Cisco Wi-Fi 6 wspierają również częstotliwość 2.4GHz, co jest warunkiem koniecznym korzystania z wielu urządzeń Internetu rzeczy nieposiadających modułów Wi-Fi pracujących w 5.0GHz.

Kompatybilność wstecz

Urządzenia przygotowane w standardzie Wi-Fi 6 współpracują bezproblemowo z istniejącymi produktami w standardzie 802.11ac Wave 1 oraz Wave 2 oraz w standardzie starszych technologii. Access pointy Cisco Catalyst 9100 wspierają 802.11a/g/n oraz 802.11ac.

Wi-Fi 6 to nowa jakość sieci bezprzewodowych

Cisco Umbrella – bezpieczeństwo dzięki chmurze

Chmurowe rozwiązanie bezpieczeństwa sieci komputerowej

Cisco Umbrella blokuje złośliwe strony, adresy IP, aplikacje chmurowe, zanim ustanowione zostanie połączenie. Eliminowane są szanse na wystąpienie negatywnych zdarzeń, takich jak: phishing, malware, ransomware, botnet, trojan, itp. Ochrona oferowana przez Umbrella w warstwie DNS jest doskonałą pierwszą linią ochrony podczas korzystania z Internetu.

Umbrella dostarcza informacje zwrotne pozwalające uzyskać obraz bezpieczeństwa sieciowego w firmie, chroni użytkowników zatrzymując zagrożenia wykrywane na portach lub protokołach (nawet bezpośrednie połączenia IP) zanim będą w stanie dotrzeć do sieci firmowej lub urządzeń klienckich.

Uruchomienie usługi Cisco Umbrella w infrastrukturze IT firmy jest łatwe i szybkie. Dodatkowo dostępna jest możliwość tworzenia polityk bezpieczeństwa dla całej organizacji oraz integracji z firmowym Active Directory.

Funkcje ochrony w rozwiązaniu chmurowym Umbrella

Sprawdzone rozwiązania, skalowalność, gwarancja

Wszystkie instalowane przez nas systemy bazujące na urządzeniach Cisco charakteryzują się wysoką skalowalnością i są gotowe do szybkiej rozbudowy o kolejne segmenty sieci czy nowe usługi, jakimi może być przykładowo lokalizacja pracowników/urządzeń na terenie obiektów pokrytych siecią WLAN. 

Rozwiązania, które proponujemy, są w pełni sprawdzone i mogą zostać objęte dodatkowymi pakietami gwarancyjnymi umożliwiającymi wymianę uszkodzonych urządzeń nawet w czasie dwóch godzin od zgłoszenia usterki. Dodatkowo centrum serwisowe producenta urządzeń jest do dyspozycji przez całą dobę i może reagować prawie w każdym miejscu na świecie.

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące wdrożenia rozwiązań Cisco dla firm i przedstawimy indywidualnie przygotowane rozwiązania.

Kontakt: tel. 697 118 921, 61 851 2765; e-mail: sieci@exanet.pl

Formularz kontaktowy

Zobacz także

Budowa infrastruktury sieciowej

Budujemy infrastrukturę sieciową dla biur oraz dla przemysłu: projekt, okablowanie sieciowe, testy działania, dostawa i konfiguracja sprzętu sieciowego.

Konfiguracja urządzeń sieciowych

Konfigurujemy routery, przełączniki sieciowe L2 oraz L3, kontrolery WiFi, punkty dostępowe, firewalle Cisco oraz innych wiodących producentów sprzętu sieciowego.

Zarządzanie infrastrukturą sieciową

Wspieramy Klientów w bieżącym utrzymaniu sieci. Bierzemy odpowiedzialność za wszystkie zadania związane z administrowaniem siecią komputerową.

Bezpieczeństwo sieciowe

Oferujemy usługi rekonfiguracji obecnych systemów bezpieczeństwa w infrastrukturze sieciowej Klienta, wykonujemy i wdrażamy polityki bezpieczeństwa.